Rami Malek

Rami Said Malek to postać niezwykle charakterystyczna. Ten niezwykłej urody aktor pnie się po szczeblach hollywoodzkiej drabiny coraz szybciej i wyżej. Nieprzeciętny talent, niezwykłe rysy twarzy oraz świetny charakter pozwolił Ramiemu na zdobycie tysięcy fanów na całym świecie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat tego niezwykłego człowieka.

RAMI MALEKRami Malek jest amerykańskim aktorem egipskiego pochodzenia. Sławę zyskał dzięki zagraniu roli Elliota Aldersona – hakera komputerowego w serialu Mr. Robot, który jest na antenie nieprzerwalnie od 2015 roku. Obecnie czekamy na czwarty sezon tego niezwykle mocno wciągającego serialu. Główna rola w popularnym serialu otworzyła Malikowi drzwi do ogólnoświatowego kina. W 2018 roku wcielił się w Freddiego Mercury w filmie biograficznym Bohemian Rhapsody. Za rolę znanego muzyka dostał wiele nagród, w tym Oskara, Złoty Glob, Nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej  dla najlepszego aktora oraz Screen Actors Award. W 2019 roku Malik został wpisany na listę 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie prowadzoną przez magazyn Time. Obecnie aktor przygotowuje się do roli w najnowszym filmie o Jamsie Bondzie. Malik ma wcielić się w czarny charakter (naszym zdaniem świetnie się do tego nadaje). Jednak przed podpisaniem kontraktu Malik postawił warunek, że jego postać nie będzie religijnym fundamentalistą czy arabskojęzycznym terrorystą. Sam wyjaśnił w jednym z wywiadów, że jest niezwykle dumny ze swojego dziedzictwa i nie chce by jego kultura była kojarzona z terroryzmem. Stwierdził również, że spoczywa na nim wielka presja i odpowiedzialność bo Bond to ikona, na której sam Rami wyrósł.

ram-malek-comic-conW życiu prywatnym Malek stara się być jak najbardziej anonimowy, unika mediów społecznościowych. W jednym z wywiadów powiedział, że jest całkowitym przeciwieństwem introwertyka Elliota, którego gra w Mr. Robot. Aktor obecnie jest związany z aktorką Lucy Boynaton, z którą grał w filmie Bohemian Rhapsody.  Szuka również swojego miejsca w Londynie. Kręcąc sceny w Londynie niezwykle się on mu spodobał i nie wyobraża sobie (póki co) lepszego miejsca do zamieszkania. Aktor udziela się charytatywnie, a we wrześniu 2018 roku rozpoczął współpracę z organizacją RED – marką, która stara się zaangażować sektor prywatny w podnoszeniu świadomości oraz zdobyciu funduszy na walkę z AIDS w ośmiu afrykańskich państwach. Jak widać rola w Bohemian Rhapsody niezwykle zmieniła życie aktora. Ramiego zobaczymy w przyszłym roku (prócz wspomnianych już Mr. Robot oraz filmie o Bondzie) w filmie Podróż Doktora Dolittle, a dokładniej usłyszymy jego głos jako Chee-Chee (goryla).