Anthony Hopkins

Sir Philip Anthony Hopkins jeżeli chcielibyśmy być drobiazgowi to zaiste postać niezwykła. Wybitny aktor, ale również reżyser oraz producent. Zdobywca Oskara, wielokrotnie nominowany również do nagród BAFTA oraz Emmy. Od roku 1993 szlachcic. Zapraszamy do zapoznania się z krótką historią tej niesamowitej postaci.

anthony-hopkinsHopkins urodziła się w sylwestra roku 1937 co już mogło zwiastować niezwykłość przyszłego aktora. Ten Walijczyk zawsze uważał, iż wartość klasy robotniczej (jego ojciec był piekarzem) będzie podkreślała jego życie. Anthony jako dziecko nie był wybitnym uczniem, jednak zawsze ciągnęło go do sztuki, malarstwa czy rysunku. Aktor w jednym z wywiadów stwierdził, iż był biednym uczniem, czego wynikiem był kompleks niższości. Jego inspiracją był Richard Burton, którego to Hopkins poznał w wieku 15 lat. To właśnie pod wpływem tego spotkania zapisał się do Royal Welsh College of Music and Drama, a po odbyciu służby wojskowej w armii brytyjskiej przeniósł się do Londynu gdzie kontynuował naukę w Royal Academy of Dramatic Art. Pierwsze spotkanie ze sceną Anthony miał w roku 1960 na deskach Palace Theatre w Swansea. Tam zauważył go Laurence’a Oliviera i zaprosił do współpracy w Royal National Theatre w Londynie. Mimo wszystko aktora zawsze ciągnęło do filmów. Grywał w krótkometrażowych filmach, a w późniejszym czasie w większych produkcjach. Zagrał między innymi w The Elephant Man, The Bounty u boku Mela Gibsona czy The Remains of the Day.

hopkins-odynW roku 1998 był najlepiej opłacanym brytyjskim aktorem grając w takich hitach jak Maska Zorro czy Joe Black. Najprawdopodobniej jednak Hopkins jest znany z jednej roli – Hannibala Lectera w Milczeniu Owiec, za którą otrzymał Oskara w roku 1991. Film zdobył nagrody za najlepszy film, najlepszy reżyser oraz Oskara za najlepszy scenariusz adaptowany. Hopkins mieszka w Kalifornii, gdzie przeniósł się pod koniec lata 70 XX wieku. Później przeniósł się powrotnie do Londynu by po sukcesach z lata 90tych wrócić do Ameryki. W roku 2000 otrzymał drugie obywatelstwo – amerykańskie. Aktor był żonaty trzykrotnie. Jest byłym alkoholikiem, rzucił palenie, a w roku 2008 zaczął się odchudzać. Anthony dalej gra w filmach i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Tego niesamowitego człowieka nie mogło zabraknąć na naszej liście osób niezwykłych.