Kylian Mbappe

Kylian Mbappe to niezwykle utalentowany młody napastnik francuskiego klubu Paris Saint-Germin. Ten Francuz kameruńskiego pochodzenia jest już reprezentantem swojego kraju, a w roku 2018 wraz z zespołem został Mistrzem Świata w Piłce Nożnej.

mbappeMłody Mbappe zadebiutował w roku 2015 w barwach monakijskiego AS Monaco. Był on najmłodszym debiutantem w historii klubu. Swojego pierwszego gola strzelił w luty 2016 stając się jednocześnie najmłodszym strzelcem w Monaco. Wcześniej owe rekordy należały do Thierry’ego Henry’ego . 31 sierpnia 2017 roku został wypożyczony do francuskiego Paris Saint-Germin. Klub 1 lipca 2018 roku kupił młodego zawodnika za bagatela 180 milionów euro. Był to drugi najdroższy transfer w historii klubu, zaraz po Neymarze. Mbappe w klubie jest kluczowym zawodnikiem. W reprezentacji kraju zadebiutował 25 marca 2017 roku, jednak swoje możliwości pokazał na Mistrzostwach Świata w Rosji w 2018 roku. Strzelając gola w meczu z reprezentacją Peru został najmłodszym strzelcem Francji w mundialu. Kylian został bohaterem meczu w meczu z Argentyną po tym jak strzelił dwie bramki oraz wywalczył rzut karny po przebiegnięciu 80 metrów boiska z prędkością dochodzącą do 38 km/h. Był to kolejny wyczyn młodego piłkarza, który zapisał się na kartach historii piłkarskiego świata. Dzięki tej prędkości został mianowany najszybszym piłkarzem świata, bijąc poprzedni rekord należący do Arjena Robbena. Mbappe dołożył jeszcze jedną bramkę w finałowym meczu z Chorwacją, gdzie jego zespół wgrał 4 do 2.

mbappe-kylianObecnie Mbappe jest w swojej życiowej formie. Pod nieobecność klubowych gwiazd – Neymara oraz Cavaniego jest uważany za lidera całej drużyny. Jest on również jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy młodego pokolenia w historii. Przechodząc do francuskiego klubu wytargował 50 milionów euro pensji, wypłacanej w perspektywie pięciu sezonów. Dodatkowo otrzymuje 30 tysięcy euro miesięcznie na same zakwaterowanie oraz prywatnego kierowcę, ochroniarza oraz zarządcę domu. Do tej pory piłkarz w sezonie 2018/2019 wystąpił w 33 spotkaniach strzelając 29 goli oraz zbierając 15 asyst. Jego wyniki już są imponujące, co przeradza się na coraz większą wartość piłkarza. Jego wartość rynkowa przekracza już 200 milionów euro i pewnie dalej będzie rosła. We wrześniu 2018 roku została wydana książka o piłkarzu zatytułowana „Mbappe”. Wielu uważa, że Kylian jest wybrykiem natury, a urodził się w klubie piłkarskim. My możemy jedynie stwierdzić, iż jest to piłkarz niezwykły, a jego miejsce na naszej liście jest jak najbardziej zasłużone.