Chriss Pratt

Christopher Michael Pratt to amerykański aktor, który jest znany szerszej publiczności z serii filmów Strażnicy Galaktyki. Ten niezwykły i charyzmatyczny człowiek znalazł się na naszej liście ludzi niezwykłych – dlaczego? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Chris Pratt is in the housePratt urodził się w Wirginii w USA. Jego ojciec był górnikiem, a matka pracowała w supermarkecie. Gdy miał trzy lata rodzice przeprowadzili się do Lake Stevens. W szkole średniej zajął piąte miejsce w turnieju zapasów o randze państwowej. Chriss zaczął studiować jednak zrezygnował z nauki by podjąć zatrudnienie jako sprzedawca biletów rabatowych. Imał się różnych zajęć – przykładowo miał epizod jako striptizer. Później przeniósł się na Hawaje, a dokładniej na wyspę Maui, gdzie został.. bezdomnym. Takie życie mu odpowiadało – pracował tylko tyle by opłacić gaz i żywność. Spał w furgonetce lub w namiocie na plaży. Któregoś pięknego dnia siedział w jednej z restauracji w Maui, gdzie zauważyła go aktorka i reżyser Rae Dawn Chong. Obsadziła go w swoim pierwszym reżyserowanym filmie. Był to horror Cursed Part 3. Pratta pierwszą rolą (regularną) była rola w serii Everwood. W 2009 roku nastąpił przełom, kiedy to otrzymał rolę Andiego Dwyera w serialu komediowym Parks and Recreation. Jego rola miała być jedynie epizodyczna, jednak tak spodobał się producentom, że został na dłużej. Bez dwóch zdań można powiedzieć, że właśnie rola głupkowatego Andiego zrobiła z niego rozpoznawalną personę.

PrattChriss bardzo dużo pracował nad sobą by otrzymywać kolejne dobre role w filmach. Do filmu Moneyball zrzucił niemalże 15 kg w krótkim czasie, dzięki czemu otrzymał rolę. Do kolejnej roli w filmie 10 lat musiał przybrać na wadzę by do kolejne znowu zrzucić i do tego zbudować odpowiednią muskulaturę. Mowa o roli Nave SEALS w filmie Zero Dark Thirty. Ostatnio Pratta można podziwiać jako odtwórcę roli Perera Quilla (Star Lorda) w Strażnikach Galaktyki czy Owena Grady w Juraskim Parku. Dzięki swojemu trybowi życia oraz siłowni w 2014 roku zajął drugie miejsce na corocznej liście Sexiest Man Alive magazynu People. Jeżeli chodzi o życie prywatne to Pratt bardzo długo był związany z amerykańską aktorką Ann Faris, która głównie znana jest z filmów Scary Movie. Mają obecnie syna. Rozstali się w roku 2017, a rozwiedli rok później. Od 2019 roku Pratt jest związany (oficjalnie) z autorką Katherine Schwarzennegger (najstarszą córką Arnolda). W roku 2019 możemy oglądać aktora w trzech produkcjach: Lego Movie 2: The Second Part (głos Emmeta Brickowskiego, Dzieciak oraz Avengers: Endgame.