Michael Schumacher

Michael to urodzony w Niemczech, jeden z najlepszych kierowców wyścigowych na świecie. W latach 1991 – 2006 oraz 2010 – 2012 startował w mistrzostwach świata Formuły 1. W swojej karierze zdobył aż siedmiokrotnie mistrzostwo świata kierowców Formuły 1, wliczając w to najwięcej zwycięstw, najszybsze okrążenie, pole position, najwięcej wygranych wyścigów w sezonie – wygrał 13 w roku 2004 oraz w 2002 roku przeszedł do historii Formuły 1 stając na podium we wszystkich wyścigach w sezonie.
Kariera Michaela Schumachera rozpoczęła się jak większość kierowców Formuły 1 od gokardów, a dokładniej od kartingu. W roku 1988 został mistrzem Formuły König, a dwa lata później Niemieckiej Formuły 3, dzięki czemu dołączył do zespołu Mercedesa w Mistrzostwach Świata Samochodów Sportowych. Schumacher-Grand-Prix-HiszpaniaPo pierwszym wyścigu w Formule 1 w roku 1991 Schumacher został kierowcą Benettona, należącego do rodziny Benetton, która prowadziła ogólnoświatową sieć sklepów z odzieżą. Dla Benettona Schumacher zdobył dwukrotnie mistrzostwo świata w latach 1994 oraz 1995. Rok później był już w zespole Ferrari, dla którego zdobył pięć tytułów mistrza świata. W roku 2006 zakończył karierę zostając doradcą w zespole Ferrari. W między czasie Michael miał zastąpić Felipe Massę, ale w skutek urazu szyi nie udało się do tego doprowadzić. Dopiero w roku 2010 Schumacher ogłosił powrót do Formuły 1 podpisując trzy letnie kontrakt z Mercedesem, jednak już w oku 2012 definitywnie pożegnał się z wyścigami formuły. Michael jest ambasadorem UNESCO, a także rzecznikiem bezpieczeństwa kierowców, zaangażowany jest również w wiele działań o charakterze humanitarnym oraz charytatywnym. Michael we współpracy z firmą Schuberth przyczynili się do rozwoju pierwszego lekkiego kasku z węgla, który w roku 2004 został publicznie przejechany przez czołg i przetrwał próbę.
Kariera popularnego Schumiego nie przebiegła bez licznych kontrowersji. Między innymi oskarżono go o spowodowanie kolizji w roku 1994 w Grand PrixM+éody-Schumacher Australii z udziałem Damona Hilla nad którym miał jeden punkt przewagi, dzięki czemu obaj kierowcy nie ukończyli wyścigu, a Michael został mistrzem świata. Został on również oskarżany o niebezpieczną jazdę, polecenia zespołowe, a także inne incydenty. 29 grudnia 2013, Schumacher, podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach upadł i uderzył głową o kamień, mimo posiadania kasku doznając uszkodzeń głowy. 30 grudnia został poddany śpiączce farmakologicznej z powodu urazu wewnątrz czaszkowego. W nowym roku podano do wiadomości że stan Schumachera jest krytyczny, ale uległ nieznacznej poprawie. W czerwcu został on wybudzony ze śpiączki, a wielu fanów na całym świecie życzy mu prędkiego powrotu do zdrowia.
W roku 2004 magazyn Forbes uznał Michaela za drugiego najwięcej zarabiającego sportowca na świecie, a rok później Schumi został uznany za pierwszego sportowca miliardera. Znaczna cześć jego dochodów pochodzi z reklam – między innymi Michael otrzymał 8 milionów dolarów za ubieranie po wyścigach czapki z reklamą Deutsche Vermögensberatung. W roku 2010 jego majątek został oszacowany na 515 milionów funtów.