Keanu Reeves

Postać niezwykła. Keanu to nie tylko bardzo dobrze znany wielu kinomaniakom aktor, ale również filantrop, reżyser oraz muzyk. Przez wiele osób uważany za jednego z najlepszych reżyserów na świecie, jeden z najlepiej opłacanych aktorów na świecie. Nie mogło go zabraknąć na naszej liście, dlatego też poniżej przedstawiamy garść informacji na jego temat.

Nie Kady, ale Keanu urodził się w Bejrucie w Libanie w roku 1964. Ojciec był geologiem – Amerykaninem azjatyckiego pochodzenia, a matka Angielką. Keanu wychowywał się z siostrą Kim, która urodziła się dwa lata później w Australii. Reeves swoją karierę aktorską rozpoczął w roku 1984. Zagrał wtedy w sztuce Wolfboy. Przez obiektywem kamery stanął również w roku 1984 głównie w produkcjach kanadyjskich ReevesPojawiał się w reklamach Coca-Coli oraz serialach telewizyjnych. W 1986 pojawił się u boku Patricka Swayze oraz Roba Lowe w dramacie obyczajowym Youngblood. Później pojawiał się u boku kolejnych wielkich sław kina – Johna Malkovichia, Michelle Pfeiffer czy Glen Close. Filmem, w którym wystąpił, a który stał się wielkim sukcesem komercyjnym był Speed: Niebezpieczna prędkość. Film przy budżecie 30 milionów dolarów, zarobił ponad dziesięciokrotnie więcej. Dzięki roli w tym filmie stał się gwiazdką Hollywood, co otworzyło mu drogę do współpracy z najlepszymi reżyserami i akroterami na świecie. Znamy go z takich produkcji jak: Matrix, Constantine czy John Wick. Ten ostatni również odniósł duży sukces komercyjnym, a w tym roku obejrzymy w kinach trzecią część zmagań się z przeciwnościami losu byłego płatnego zabójcy.

Keanu prócz bycia niezwykle dobrym aktorem i reżyserem, jest również niezwykłym człowiekiem. Bardzo często nie używa samochodu, a lokalnego metra. Przez wiele lat nie miał stałego miejsca zamieszkania – wynajmował nieruchomości lub spał w hotelach. Nie przepada za john-wickreporterami i stara się dbać o własną prywatność. Ostatnie lata nie były jednak pasmem sukcesów prywatnych w życiu aktora. W wypadku samochodowym zginęła jego żona, jego dziecko urodziło się martwe oraz zmarł jego bardzo bliski przyjaciel. Te problemy odbiły się na jego psychice. Ostatnio na swoim koncie na Fecebooku napisał, że swego czasu zmagał się z depresją. Swoim wpisem urzekł wiele osób, ponieważ zwrócił się do swoich fanów z apelem by zaczęli cieszyć się własnym życiem dając jednocześnie radość innym ludziom. „Każdy dzień jest cenny i traktujmy go w ten sposób. Nie ma żadnej gwarancji, że jutro nadejdzie, więc żyj już dziś” – te słowa zapamiętają w pamięć.