Donald Trump

Donald Trump to postać nietuzinkowa. Zdobył tak dużo, że wielu osobom zabrakło by życia, żeby osiągnąć chociaż ułamek tego co on. Jest znakomitym przedsiębiorcą, nieobcy jest też mu show-biznes. Jednak od niespełna roku czasu znany jest głównie jako polityk i to nie byle jaki.
Od 20 stycznia roku 2017 jest czterdziestym piątym prezydentem Stanów Zjednoczonych!
Donald_TrumpPrezydent posiada europejskie korzenie. Jego pradziadek wyemigrował z Niemiec do Stanów Zjednoczonych pod koniec XIX wieku. W 1905 roku na świat przyszedł Fred – ojciec Donalda, który to odziedziczył po własnym ojcu majątek wart około 600 tysięcy dolarów. Fred inwestując w nieruchomości zostawił dla swoich potomnych majątek wart około 300 milionów dolarów. Krótko mówiąc Donald Trump miał dość łatwy start w życiu.
Urodził się w 1946 roku w Nowym Jorku. Dorastał z dwoma braćmi oraz dwiema siostrami. W wieku 13 lat został wyrzucony z prywatnej szkoły i przeniesiony do szkoły wojskowej – New York Military Academy. Studia z zakresu zarządzania nieruchomościami ukończył w roku 1964. Podczas nauki cały czas pracował w rodzinnej firmie Elizabeth Trump & Son. W roku 1971 przejął rodzinną firmę, jednocześnie zmieniając jej nazwę na The Trump Organization. Głównym profilem przedsiębiorstwa były nieruchomości. Trump wznosił budynki mieszkalne pod wynajem dla klasy średniej. Jego osobistym sukcesem była jednak budowa wieżowca Trump Tower, dzięki któremu dał się poznać jako doskonały negocjator. W tym właśnie wieżowcu mieści się obecnie siedziba The Trump Organization, ale również luksusowe apartamenty, biura oraz na ostatnim piętrze prywatny apartament Donalda. Trzeba jednak zaznaczyć, iż nie wszystko czego dotknął się obecny prezydent Stanów Zjednoczonych od razu zamieniało się w złoto. Na przestrzeni 20 lat Trump ogłosił cztery bankructwa. Dotyczyły one hoteli oraz kasyn, które nie przynosiły zysków. Sam Donald twierdził, iż była to tylko przemyślana strategia biznesowa.
Prócz nieruchomościami Trump zajmował się również innymi gałęziami biznesu. W swoim hotelu Trump Plaza gościł wiele walk bokserskim, a Trump_karykaturatakże kupił drużynę futbolu amerykańskiego – New Jersey Generalis. Jest właścicielem kilkunastu pól golfowych na całym świecie. Był właścicielem linii lotniczych, organizował konkursy piękności. Zarabiał również na udzielaniu licencji na używanie swojego własnego nazwiska. Wystąpił również w wielu filmach i serialach. Jednym zdaniem, Trump był tak gdzie były wielkie pieniądze.
16 czerwca 2015 roku Donald Trump podczas przemówienia, a jakże by inaczej – w Trump Tower, ogłosił, iż będzie się ubiegał o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Republikańskiej. Jego hasło wyborcze – Make America Great Again, czyli Uczyńmy Amerykę znowu wielką było proste i trafiało idealnie w ducha amerykańskiego narodu.
Jak wiemy wygrał te wybory mimo, iż jego przeciwnikiem była uwielbiana przez dużą część społeczeństwa Hillary Clinton, która była popierana przez wielu czołowych polityków, takich jak Bush, McCain, Romney, Obama. Mimo skandali, wielu wpadek, chęci wybudowania muru na granicy z Meksykiem, czy pozytywnych relacji z Władimirem Putinem. Wgrał wybory prezydenckie, stając się jednocześnie jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.