Christiano Ronaldo

Jest jednym z najbardziej utalentowanych i najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Wielokrotny zdobywca Złotej Piłki, playboy, najpopularniejszy sportowiec świata w 2016 roku wg Forbes. Christiano Ronaldo, idol wielu młodych chłopców i dziewcząt grających w piłkę nożną, obiekt wzdychań miliona kobiet na całym świecie. Jego fenomen trwa do dziś i pewnie potrwa jeszcze przez długie lata jego kariery.
christianoChristiano urodził się 5 lutego 1985 roku w Funchal jako Christiano Ronaldo dos Santos Aveiro. Swoją karierę w piłce nożnej zaczął w wieku 8 lat, kiedy to grał w małym klubie CF Andorinha. W wieku 10 lat zainteresowały się nim dwa kluby z Madery: CS Maritimo i CD Nacional. Ostatecznie trafił do Nacionalu, gdzie grał do 2001 roku. Później przeniósł się do Sportingu. Po mistrzostwach Europy U-17 trafił do Manchesteru United. Swoje pierwsze gole w Lidze Mistrzów strzelił w meczu Manchesteru United z AS Roma.
Sezon 2007/2008 był dla niego bardzo udany. Oto wraz ze swoją drużyną zdobył Puchar Europy po wygranej z Chelsea. Zwycięstwo to dało mu tytuł najlepszego piłkarza Ligii Mistrzów 2007/2008. W 2008 roku otrzymał Złotą Piłkę od magazynu France Football. W 2009 roku młodego Christiano Ronaldo kupił Real Madryt za 93,2 miliony euro. Wynik ten sprawił, że młody Portugalczyk stał się najdroższym piłkarzem w historii. Na jego prezentacji w Hiszpanii pojawiło się aż 80 tysięcy widzów, co także było rekordem. Poprzednim właścicielem rekordu liczby widzów przybyłych na pokazanie był Diego Maradona z wynikiem 75 tysięcy osób. Do sezonu 2010/2011 grał z numerem 9 na koszulce. Obecnie nosi numer 7.
Christiano Ronaldo jest kapitanem drużyny reprezentacji Portugalii. I choć jego osiągnięcia, technika gry w piłkę nożną są godne podziwu i naśladowania, to wiele gazet i portali internetowych interesuje się bardziej jego życiem prywatnym. Jako młody i dość przystojny mężczyzna, Ronaldo cieszy się ogromnym powodzeniem wśród płci pięknej. Christiano jest nazywany playboyem, gdyż lubi umawiać się na spotkania, randki z modelkami i to z najwyższej półki. ronaldoDzięki miłej aparycji nie jest trudne poderwanie nawet najpiękniejszej kobiety świata. Oprócz podbojów miłosnych, Christiano wykorzystuje swój wizerunek do zawierania bardzo intratnych kontraktów reklamowych. Zwłaszcza w świecie mody, jego idealnie zbudowane ciało robi furorę.
Christiano doczekał się także syna, którego urodziła mu surogatka. Christiano Ronaldo Jr. Opływa w bogactwa swego ojca, którego majątek na rok 2015 oszacowano na ponad 200 milionów euro.
Christiano Ronadlo wciąż „ściga się” o tytuł najlepszego piłkarza na świecie w historii footballu z Leo Messim, Argentyńczykiem, który również jest posiadaczem ogromnego talentu piłkarskiego.