Brad Pitt

Ostatnio zastanawiałem się kim jest najbardziej rozpoznawalny aktor na świecie. Można wybierać spośród wielu wspaniałych artystów, jednak dla mnie na pierwszej pozycji jest Brad Pitt. Ten amerykański aktor i od pewnego momentu producent jest człowiekiem niezwykłym, człowiekiem, który nie mając praktycznie niczego stał się jednym z najlepiej zarabiających męskich aktorów na świecie

PittBrad Pitt to tak naprawdę William Bradley Pitt. Urodził się w niewielkiej (jak na amerykańskie warunki) miejscowości w stanie Oklahoma, a mianowicie w Shawnee. Jego ojciec był kierownikiem firmy transportowej, a matka szkolnym pedagogiem. Dzieciństwo spędził wraz z dwójką rodzeństwa, a więc bratem Douglasem oraz siostrą Julie. Rozpoczął studia dziennikarskie ze specjalizacją w reklamie jednak niespełna na dwa tygodnie przed ich zakończeniem postanowił na nagły zwrot w swoim dotychczasowym życiu. Z niewiele więcej jak 300 dolarami w kieszeni wyruszył do Los Angeles bez jakiegoś większego planu na życie. Myślał o kontynuowaniu nauki z lekką zmianą na reklamę oraz grafikę jednak koniec końców zaczął studiować aktorstwo. W między czasie podejmował się różnych zajęć by móc się utrzymać. Był kierowcą, handlował papierosami oraz w stroju wielkiego kurczaka reklamował jedną z sieci restauracji. Studiowanie aktorstwa w końcu się opłaciło a jego pierwsze kroki na ekranie rozpoczęły się w… operach mydlanych: Inny świat oraz Dallas. Później był sitcome Dzieciaki, kłopoty i my oraz serial Jump Street z Jonnym Deppem. Pieniądze z aktorstwa w dalszym ciągu nie był wielkie, dlatego dorabiał jako model w reklamach marki Levi’s. Przełom w jego karierze nastąpił w roku 1991 kiedy to zagrał postać uwodzicielskiego autostopowicza w filmie Thelma i Louise z Susan Sarandon oraz Geeną Davis. Kolejne filmy potwierdziły tylko, że Brad jest aktorem niezwykłym i jednym z najlepszych na świecie. Role w takich filmach jak Wywiad z wampirem, Siedem, 12 małp czy Infiltracja pokazały, że jest aktorem wszechstronnym potrafiącym zagrać każdą postać.

Angelina-i-BradAktor o takiej urodzie oczywiście nie miał żadnym problemów ze znalezieniem sobie pięknej kobiety. Umawiał się między innymi z Christiną Applegate, Julią Ormond, Gwyneth Paltrow czy Demi Moore. Jednak wszyscy pamiętają jego dwa najsłynniejsze związki. Pierwszy trwał ponad 5 lat z aktorką Jennifer Aniston, z którą grał między innymi w jednym odcinku serialu Przyjaciele. Drugi z Angelina Jolie trwał już ponad 10 lat i niestety również się rozpadł. Czy aktor ma szczęście w miłości? Trudno jest stwierdzić. Jedno jest pewne – u jego boku znajdziemy zawsze te najpiękniejsze istoty. Aktor jest również znany ze swojej dobroczynności. W roku 2008 wraz z Angeliną Jolie przekazał 12 milionów dolarów na rzecz walki z epidemią AIDS oraz gruźlicą w Etiopii. Wraz ze swoją byłą żoną znaleźli się na liście „Stu najbardziej wpływowych ludzi świata” przygotowanej przez magazyn Time. Należy uznać wielkość Pitta nie jako aktora, ale jako człowieka, ponieważ jako osoba bogata nie tylko mówi o pomocy innym, ale czynnie w niej uczestniczy.