Beyoncé Knowles

Nazywana królową popu, „Tytan” roku 2014 wg magazynu Time, najbardziej wpływowa kobieta świata, genialna piosenkarka o mezzosopranowym głosie, aktorka, projektantka mody, ale i mama oraz żona. Beyoncé Knowles-Carter urodziła się 4 września 1981 roku, a przynajmniej taka jest oficjalna informacja, gdyż kilka lat temu do internetu przeciekło zdjęcie rzekomego paszportu piosenkarki, w którym widniał rok 1979 jako rok urodzenia.

Tak czy owak, Beyoncé to marka sama w sobie. Urodzona w Huston (Teksas) jako najstarsza córka Tiny i Mathew Knowles, ma młodszą siostrę beyonceSolange (28 l.), a także jak się okazało niedawno przyrodniego brata Nixona (4 l.) i siostrę Koi (4 l.).
Beyoncé na swoją dzisiejszą pozycję ciężko pracowała od najmłodszych lat. Jej ojciec widział w niej talent i za wszelką cenę chciał wypromować swoją córkę. Od 4 roku życia mała Beyoncé występowała na scenie tańcząc i śpiewając. Po drodze były oczywiście sukcesy i porażki. Dopiero pod koniec lat 90-tych świat muzyki rozrywkowej o niej usłyszał, kiedy to popularność zyskał zespół Destiny’s Child z przyszłą gwiazdą jako liderką. Skład girlsbandu wchodziły jej przyjaciółki, a w zależności od okresu twórczości, zespół liczył od 3 do 4 członkiń. W 2003 roku zespół zawiesił działalność, a panna Knowles postawiła na karierę solową, co okazało się strzałem w dziesiątkę. W tym samym roku Beyoncé wydała swój debiutancki album „Dangerously in Love”, który przyniósł jej pięć nagród Grammy, a single „Crazy in love” i „Baby boy” poszybowały na czołówki list przebojów. W międzyczasie girlsband został rozwiązany. W 2006 roku pojawił się nowy album piosenkarki, zatytułowany „B’Day”. Jak się można spodziewać, krążek szybko zadebiutował na liście Billboard 200. Beyoncé porwał wir pracy. W 2008 roku światło dzienne ujrzał kolejny album „I am… Sasha Fierce”, o którym sama gwiazda mówiła, że odkrywa jej sceniczne alter ego – Sashę Fierce. Ten krążek przyniósł Bey sześć nagród Grammy, bijąc przy tym rekord największej liczby wyróżnień zdobytych przez kobietę podczas jednej gali. Dwa kolejne albumy, „4” i „Beyoncé” lądowały na szczycie listy Billboard 200, czym biły kolejne rekordy.
Rok 2008 był dla artystki szczególny, gdyż obok premiery albumu, w kwietniu ona i jej narzeczony, Jay Z (właściwie Shawn Corey Carter), powiedzieli sobie sakramentalne tak, a ceremonia została okrzyknięta jednym z najpilniej strzeżonych wydarzeń w show buisness’ie. Do tej pory nie jest znany jej przebieg oraz koszt. W 2011 roku para oficjalnie potwierdziła, że oczekuje na przyjście na świat ich pierwszego dziecka. To takżeknowles-beyonce był rok premiery nowego krążka Bey – „4”. Córka państwa Carter urodziła się w styczniu 2012 roku i nadano jej imię Blue Ivy, które natychmiast zostało zastrzeżone.
W 2013 roku, bez jakiegokolwiek rozgłosu, reklamy czy zapowiedzi, odbyła się premiera albumu „Beyoncé”. To niespodziewane wydarzenie odniosło spektakularny sukces. Album otrzymał miano płyty wizualnej, gdyż każdemu utworowi towarzyszył videoclip. Naturalnie album zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard, co dało Beyoncé tytuł pierwszej kobiety w historii, której albumy pięć razy z rzędu debiutowały na liście na pierwszym miejscu.
Razem z mężem od kilku lat określani są mianem najbardziej wpływowej pary show buisnessu, a ich majątek przekroczył astronomiczną kwotę miliarda dolarów. Smucą jedynie pogłoski o kryzysie w małżeństwie, o zdradach obojga i cierpieniu wokalistki. Może prawdą jest, że pieniądze szczęścia nie dają.